Geoblog.pl    Kefi    Podróże    Malezja    Przygoda, przygoda

Przygoda, przygoda

Malezja
Malezja, Kuala Tahan

Tak naprawdę dopiero dzisiaj zaczęła się przygoda. Zarzuciliśmy plecaki na ramiona i ruszyliśmy na szlak kurzem i potem spływający. Wyruszyliśmy ze stacji autobusowej Pekeling, całkiem przyzwoitym autobusem (czyt. z klimą). Do Taman Negara postanowiliśmy dostac sie po swojemu, rezygnujac z proponowanej nam przez obsluge hotelu wycieczki za 75 RM. Za 22RM, pokonaliśmy tą samą trasę obserwując jednocześnie z bliska tubylczy lud. Jedynie ostatnie 1,5h musieliśmy przemierzyć w blaszanej puszce w której temp. na postoju sięgała z 50 st. Dodatkowo fotele ze skaju jak w maluchu, powodowały, że cały pot zatrzymywał się pomiędzy tymże fotelem a siedzeniem pasażera potęgując jakże niemiłe uczucie trzymania tyłka w wiadrze z wodą.

Ostatecznie dojechaliśmy do celu prowadząc przemiłą konwersację z innymi białymi turystami m.in. nt. sposobów usuwania pijawek z łydek i innych zasłyszanych historii o sposobach przeżycia w dżungli. Gdyby ktos wiedzial jak usuwa sie pijawke to uprzejmie prosimy o informacje. Jutro moga byc dla nas przydatne.

Główne wejście do Taman Negara znajduje się w Kuala Tahan, miescowości, w której zatrzymaliśmy się na dwie noce. Okazało się, że nie taki diabel straszny jak go malują. Mamy sympatyczny pokoik z łazienką za niewygórowaną cenę 60RM, i dostęp do internetu (!) co jak widać w Malezji nie jest niczym nadzwyczajnym. Warto zabrać w podróż swój komputer, bo dostęp WiFi jest wszechobecny i darmowy. Nawet w dżungli. Za skorzystanie z komputera publicznego trzeba zapłacić, ale nie są to ogromne kwoty.
A więc jesteśmy w dżungli, słuchamy jej odgłosów, spacerujemy przy blasku kiężyca, który świeci tak mocno, że rzucamy cień i przygowujemy się psychicznie do jutrzejszej wyprawy do lasu!

P.S. OK, chcialem wrzucic zdjecia, ale przegralem z transferem. Ale kiedys sie pojawia - cierpliwosci.

hubertpelka
hubertpelka - 2010-05-24 17:21
Jeżeli chodzi o pijawki, to są one w zasadzie lecznicze i nie należy ich usuwać. Wysysają one złą krew i powodują, że człowiek jest bardziej przystosowany do lokalnych warunków fauno-florowych. Jeżeli pijawka się zagnieździ w miejscach intymnych - należy ją zawstydzić, a jak to nie da efektu należy zmówić dwa pacierze do św. Comornicka - patrona krwiopijców. BiH

Beti
Beti - 2010-05-24 20:56
Ja chce zdjecia!!!!!! :P

tata i mama
tata i mama - 2010-05-24 21:15
ile to jest 22 RM, a pijawki są pożyteczne. U nas na rynku chodziła zbieraczka pijawek i krzyczała na cały rynek; PIjawki, Pijawki . Myślę, że miała zbyt.
A po co Wy do tej dżungli idziecie? Nie wystarczy przeczytać :"Księgę dżungli"?

tata
tata - 2010-05-24 21:25
a pijawki usuwa się na wydechu, bo reakcja to: łał!!!

tata
tata - 2010-05-24 21:26
a pijawki usuwa się na wydechu, bo reakcja to: łał!!!

Kefi
Kefi - 2010-05-25 16:49
Zdjecia beda. Kiedys. Poki co za daleko do cywilizacji. A RM przelicza sie 1:1 z PLN. A w ogole fajnie ze czytacie! Tylko my nie mamy kiedy pisac... Merka&Kefi

rodzinka z Łodzi:)
rodzinka z Łodzi:) - 2010-05-26 17:53
pozdrawiamy Was! napiszemy więcej :)

Brat Paweł
Brat Paweł - 2010-05-26 19:24
Piszę nieco po niewczasie, więc może zdążyliście już zawstydzić niejednego Honorowego Dawcę Krwi. W tej sytuacji spożywajcie dużo żelaza (po angielsku iron). Podobno najlepiej wchłania się blachodachówka z Pruszkowa - dość spojrzeć na Pudziana. Jeśli natomiast zamierzacie miziać pijawki dopiero wkrótce, a następnie skutecznie się ich pozbyć, to słyszałem, że nie lubią słonej wody. Jeśli nie macie pod ręką słonej wody - nic straconego. Wtedy postawcie na komunkację - należy negocjować stanowczo, choć z nutką empatii. I powołujcie się na mnie.

Kefi
Artur Kończyński